Přátelé uzenáři, nově jsme naskladnili střeva a střívka pro výrobu klobás nebo párků. Jistě Vás potěší i výhodná cena. Jsme zde pro Vás. Břeťa a Michal
4 hodnocení

NOVÝ GEKON® PREMIUM celonerezový generátor kouře do udíren s ventilační jednotkou PREMIUM (držák není součástí)

Uzení nebylo nikdy jednodušší. NOVÝ GEKON® je celonerezový generátor kouře do udíren, který spaluje štěpku a vhání studený kouř do udírny. Na jedno naplnění vydrží až 12 hodin. Pozvedněte vaše uzení na novou úroveň. Upozorňujeme zákazníky, že vzhledem k poptávce může být doba dodání až 1 týden. Děláme vše pro to, aby byla tato doba co nejkratší. Děkujeme za pochopení.

Skladem
Kód: 4907
4 485 Kč
Kategorie: Nový GEKON
Objem zásobníku: 5 l (1,3 kg štěpky)
Průměr zásobník: 129 mm
Výška zásobníku: 500 mm
Materiál: Nerez
Doba hoření: až 15 hodin

Co to je GEKON® PREMIUM?

GEKON® je celonerezový generátor kouře do udíren, který spaluje štěpku a vhání STUDENÝ kouř do udírny.

Co to je ventilační jednotka PREMIUM?

PREMIUM ventilační jednotka se oproti klasické liší tím, že obsahuje integrovaný regulátor otáček, který reguluje pomocí napěťové regulace a eliminuje pískání ventilátoru. Navíc je vybavena voltmetrem, který ukazuje napětí ventilátoru ve voltech. Tím pádem máte dokonalý přehled o množství kouře v udírně.

Uzení bez problémů

GEKON® spaluje 10 milimetrovou uzenářskou štěpku a na jedno naplnění vydrží až 12 hodin. Generuje studený čistý kouř. Uzení nebylo nikdy jednodušší.

Zdravější alternativa klasického uzení

Náš NOVÝ GEKON® odebírá dehet vzniklý při spalování štěpky a do udírny vhání už jen čistý kouř.

Kvalitní materiály

NOVÝ GEKON® je celý vyrobený z nerezové oceli. Zásobník štěpky vyroben na CNC stroji z nerezi 1.4404 s přídavkem molybdenu. Je certifikovaný dle platných ČSN norem. Zásobník štěpky má průměr 125 mm, výšku 500 mm, tloušťka zásobníku 0,8 mm.

Ventilační jednotka FANBOX PREMIUM

Naše ventilační jednotka byla speciálně navržena ke generátoru kouře. Je vybavena ventilátorem, integrovanou regulací otáček bez pískání ventilátoru a voltmetrem pro přehlednější nastavení otáček. Je vytištěna na 3D tiskárně za pomocí kvalitního filamentu Nebula .  Napojení na generátor kouře je řešeno jednoduše pomocí převlečného šroubení 1/2″ a je tedy snímatelná po ukončení uzení. 

Informace pro montáž

Vzdálenost od výfuku (vyústění do udírny) po dno sklenice je cca 50 cm (v závislosti na velikosti sklenice).

Minimální průměr otvoru pro montáž do udírny musí být 27 mm.

Vzdálenost od držáku Gekona po zadní okraj ventilační jednotky je 27 cm.  

Upozornění

Fotografie výrobku jsou pouze ilustrační a výsledný produkt se někdy může lišit, avšak toto nemění základní vlastnosti výrobku. Barva ventilační jednotky, regulátoru otáček nebo adaptéru se může lišit.

Doporučení

Jako palivo zde slouží uzenářská štěpka. Doporučujeme používat k tomuto účelu vyrobenou dřevní štěpku různých druhů dřeva o velikosti 10 mm. Případně alternativy 2-16, 6-15, 8-12. Při použití nevhodné štěpky neručíme za správnou funkci.

 

POZOR!!! Termostat s programy nelze kombinovat s Gekonem PREMIUM. Gekon PREMIUM již v sobě má regulaci otáček , byly by tak dvě regulace otáček ventilátoru za sebou. 

 

Videa

 

Nevyplňujte toto pole:
JT Avatar autora Gekon nový typ. 12.5.2024 17:00
Roura s přírubou je tak těsná hodně ale hodně těžko se to nzazuje jak vrch tak spodek mohlo být 5 desetin vůle i vic za tu cenu už mohly dát i skleničku.Jelikoz jsem zjistil na menší rychlost tod znamená asi tak 6 se lepí štěpka a špatně prohořívá není dost kouře mám originál štěpku asi vše.
Odpovědět
MV Avatar autora 5.4.2024 12:32
Výborně se s tím udí,akorát mě nešlo nastavit rychlost ventilátorku.
Odpovědět